Wat gebeurt er als we ons zo klein mogelijk maken? Wat zien we dan? Kleine mensen merken details op die grote mensen vaak ontgaan. Daar opent zich een fantasiewereld met mensjes op miniatuurformaat. Een baby'tje botst tegen een enorme roze ballon en een vrouw schraapt een reusachtig ijsbekertje leeg. Een oud mannetje rust uit in de schaduw van een paardebloem.
Kinderen spelen in dit project met poppetjes en minivoorwerpen, die ze tot een nieuwe wereld scheppen. Ze ervaren dat zíj nu de reuzen zijn.
In de eerste les praat fotograaf Marije van der Hoeven over groot en klein en leest gedichten voor. De kinderen maken kennis met de poppetjes en zien hoe ze daar foto's mee kunnen maken.
In les twee wordt er in groepjes in de buurt van de school gefotografeerd.
In de derde les worden de foto's bekeken en de twee beste foto's uitgekozen.
Dat worden poëzieposters met een toepasselijk gedicht over hoe het is om klein of groot te zijn. Om even bij weg te dromen en te bedenken dat klein ook groot kan zijn.
